הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אילת עפר לפני 9 שנים, 1 חודש.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שרית כרמלי
    מנהל בפורום

לאחר התוכנית שהוקרנה לאחרונה בערוץ 2 ובה בדקו את רמות חומרי הריסוס וקוטלי המזיקים בפירות ובירקות אותם אנו אוכלים, ברור שגם אם כל הפירות והירקות שלנו עומדים בתקן, עדיין מדובר בכמות גדולה של רעלים אותה מכניסים לגוף.
    ברור לכולנו שעדיף לאכול אך ורק מזון אורגני אך הדבר לא קל ליישום מבחינה טכנית וגם מבחינה כלכלית.
    להלן רשימת פירות וירקות מרוססים מאוד ופחות מרוססים על מנת שנוכל לקבל החלטות מושכלות יותר בקניות שלנו:
    ההמלצות מבוססות על הספר "לא לסרטן":

פירות וירקות מרוססים מאוד שעדיף אורגניים:
    תפוחים, אפרסקים, תותים, נקטרינות, דובדבנים, פטל, ענבים, עלים ירוקים, פלפל, סלרי, חסה, תרד, תפוחי אדמה, בטטות, מלפפונים, דלעת, שעועית ירוקה

פירות וירקות מרוססים פחות שניתן לקנות לא אורגני:
    בננה, אשכולית, תפוז, לימון, קלמנטינה, קיווי, אבטיח, שזיף, אננס, אוכמניות, מנגו, מלון, ברוקולי, כרובית, פטריות, אפונה, אספרגוס, עגבניות, בצל, חצילים, צנונית, אבוקדו

אני נוהגת להעדיף רכישה במחלקה האורגנית של המרוססים ביותר מאז שקראתי את הספר.

עדנה מינץ
    משתתף

אני מביאה כאן תרסיס להמסת חומרי הדברה מירקות ופירות (זה לא פותר לגמרי את הבעיה כמובן, אבל ממזער)
    לקוח מתוך הספר TY BOLLINGER – CANCER THINK OUTSIDE THE BOX
    תמיסה לניטרול חומרי הדברה:
    כמה טיפות של תמצית זרעי אשכוליות,
    כף סודה לשתיה,
    כוס חומץ
    וכוס מים.

מאחסנים את התמיסה בבקבוק עם התזה. מתיזים על הירקות והפירות ונותנים להם לספוג את החומר במשך עשר דקות. לאחר מכן יש לשטוף הכל במים ביסודיות.

לכל מי שמעוניין לקנות אורגני – זה לא חייב להיות יקר. אפשר לקנות ישר מהמגדלים או דרך קואופרטיבים.
    מידע לפי אזורים בארץ אפשר למצוא באתר שינוי ירוק.
    אני גרה בחיפה וקונה ישירות ממשק הר פרחים.

דבורי גתי יוסף
    מנהל בפורום

מישהו יודע אם הכתבה ששודרה בערוץ 2 זמינה לצפיה באינטרנט? אם כן- איך למצוא את זה?

אילת עפר
    משתתף
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

כניסה למועדון החברים

כלל הלקוחות

מדברים בריאות עם מטפלים
כל מה שרצית לדעת על בריאות טבעית

למטפלים בלבד

טיפים ומידע למטפלים
טיפים מקצועיים ומידע קליני למטפלים